תקופת משבר הקורונה מהווה אתגר פיננסי עבור עסקים רבים. מחד, כמות הלקוחות ירדה בשל הסגר והירידה בהכנסות של מרבית תושבי המדינה. מאידך, ההוצאות הקשורות לניהול השוטף של העסק נותרו בעינן. במאמר זה נדון במספר דגשים שכדאי לתת עליהם את הדעת כדי לצלוח תקופה זו.

פנייה לקרנות וסיוע מהמדינה

מדינת ישראל מעניקה סיוע לעסקים שנפגעו תזרימית. אך בעוד המענקים לאנשים פרטיים מועברים באופן אוטומטי, כדי לקבל את המענקים לעסק יש להגיש מסמכים הכוללים את ההכנסות וההוצאות של העסק בחודשים האחרונים. ודאו עם רואה החשבון שלכם אילו הטבות תוכלו לקבל. נוסף על כך ישנן מספר קרנות פרטיות המעניקות הלוואות בריבית נמוכה או ללא ריבית לעסקים שנפגעו במשבר. חפשו במנוע החיפוש של גוגל קרן נפגעי קורונה ולפניכם יופיעו תוצאו של כמה מהן.

ניהול נכון יותר של תזרים המזומנים

בתקופה הזו חשוב לפנות לכל ספק של מוצרים, שירותי מחשוב ותקשורת ומיקור חוץ, ולוודא האם יוכלו להעניק לכם אשראי גדול יותר. למרות האפשרות לקבלת הלוואות לימי קורונה מהקרנות שציינו לעיל, תוכלו ליצור תזרים מזומנים נוח יותר באמצעות הפחתת ההוצאות החודשיות של העסק בתקופה זו. ניתן גם לבקש הלוואה מגורמים חוץ בנקאיים, שתסייע בהתנהלות הכלכלית הנכונה ללא שינוי באובליגו בבנק.

הזמן הנכון להתייעלות

זהו הזמן הנכון להתייעלות בכל הנוגע לתשלומים השוטפים של העסק. התנהלות פיננסית בימי קורונה יכולה לשלב שינוי במצבת העובדים והוצאה לחל”ת, הקטנה של שטחי המשרדים (אם אתם בשכירות), מעבר לעבודה חלקית מהבית ושינוי החברות המספקות שירותי תקשורת, אינטרנט ושירותים נוספים לעסק.

נשמח לעמוד לשירותכם
חייגו: 072-33-80-945
או מלאו פרטיכם וניצור קשר

בדקו את החשבונות החודשיים של העסק. אם אתם מבצעים ניהול פיננסי נכון תהיה לכם רשימת הוצאות והכנסות מפורטת. עברו שורה אחר שורה, ובדקו האם השירות שקבלתם עבור התשלום החודשי נחוץ כרגע או שניתן להפחיתו. אם אינכם נמצאים בחוזים ארוכי טווח, מומלץ לבטל הוצאות מיותרות, להפחית את עלויות החשמל ולהמנע מהזמנת ציוד משרדי בתקופה שמרבית העובדים בחל”ת או עובדים מהבית.

קבלת ייעוץ מקצועי מחברות מימון

חברות המימון החוץ־בנקאיות מעניקות כיום שירות להקלת שיפור התזרים בימי קורונה. נסו לפנות אליהן ולחשב יחד מהו הסכום שיכול לאפשר לעסק לשרוד גם אם המשבר הזה ימשך עוד מספר חודשים. תופתעו לגלות אך אם יש בידכם סכום מזומן גדול יותר, אתם יכולים להפחית חלק מהעלויות של העסק באמצעות רכישת מלאי מראש או הענקת אשראי מעט גדול יותר ללקוחות יציבים.

בתקופה הזו, הלוואה קטנה לעסק יכולה להיות ההבדל בין המשך פעילות לעשרות השנים הבאות או סגירה של העסק עליו עמלתם בשתי ידיכם. לכן, אל תוותרו, היו אקטיביים והתחילו לבצע את השינויים הנדרשים לפי ההמלצות שציינו לעיל, בתקווה שהתקופה הזו תסתיים בקרוב.

היתרונות שלנו

קשרים

קשרים עם גורמים בנקאיים ומקבלי החלטות בצמתים של נותני האשראי

הבנת השפה הבנקאית

הבנת השפה הבנקאית, לנותני אשראי שיטות ניתוח משלהם. אנו מדברים איתם באותה שפה

ירידה לפרטים

ירידה לפרטים תוך ניסיון רב ושימת לב "לבורות" שעשויים לצוץ בדרך

תוכנית רב שנתית

יצירת תוכנית רב שנתית וחלוקתה ליעדים חודשיים. התווית דרך ברורה מאוד ליזם בצד ההכנסות וההוצאות

ידע וניסיון רב שנים בגיוס אשראי והלוואות מדינה ובליווי עסקים

נסיון רב בליווי עסקים, למעלה מ 1600 חברות על ידי עובדינו

חשיבה מחוץ לקופסא

הסתכלות מ"חוץ לעסק" ראייה של מחוץ לקופסא

פשטות

אנו מקפידים לתת פתרונות פשוטים המותאמים אישית לכל יזם.אנו תופרים לכל אחד את החליפה שמתאימה לו

הזדהות

חשוב לנו מאוד ליצור הזדהות בין הצרכים של היזם, התכנית שלנו וההבנה של גורם נותן האשראי. הזדהות זו חשובה מאוד להבנת נותן האשראי