בדיקת התנהלות כלכלית לעסק – כך נדע אם העסק שלנו בכיוון הנכון

 

היה לכם חלום, הפכתם את החלום לחזון, השקעתם זמן וכסף, בניתם תכנית עסקית ופתחתם עסק. אתם מנהלים את העסק והתחושה הכללית היא שאתם צועדים אל עבר עתיד טוב יותר: יש לקוחות והעסק גדל. כל זה טוב ויפה, אפילו טוב מאוד, אבל האם אתם יודעים אם העסק שלכם באמת צועד אל עבר מקום טוב יותר מבחינה אובייקטיבית?

לעיתים התחושות שלנו הן לחוד והמציאות האובייקטיבית היא לחוד, והיות ועסק הוא גוף חי ונושם צריך לעיתים לעצור ולשאול איך הוא “מרגיש”. אחת לכמה זמן רצוי לוודא שהעסק אכן גדל ומתפתח בכיוון הנכון, יש לבדוק את מצבו ולהעריך אותו.

ממש כמו שאדם הולך להיבדק אצל רופא, או כמו שילד נבדק בבדיקות התפתחות תקופתיות. כאן תוכלו לקבל את הכלים והמידע בהם תוכלו להשתמש בכדי לדעת האם העסק שלכם מתקדם בכיוון הנכון מבחינה כלכלית ופיננסית.

נשמח לעמוד לשירותכם
חייגו: 072-33-80-945
או מלאו פרטיכם וניצור קשר

איך בודקים התנהלות כלכלית של עסק?

אנשים רבים מייחסים רגשות לעסק שלהם ובצדק, זה ה”בייבי” שלהם, הדבר אליו שאפו להגיע ומוכנים להגן עליו בכל מחיר. הרגשות האלו הם טובים היות והם יוצרים אצל בעלי העסקים מוטיבציה אדירה להמשיך ולהניע את גלגלי העסק, לקדם אותו ובכך את עצמם.

יחד עם זאת, התנהלות כלכלית של עסק היא עניין אובייקטיבי לחלוטין. ההתנהלות הכלכלית של העסק שלכם היא כמותית וניתן להכניס אותה לגרפים ולטבלאות אשר יפיקו לכם תמונת מצב עדכנית, תחזית לטווח זמן אותו נתקבעו ואף יכולה לפרוס בפניכם אופציות וכיווני התפתחות עתידיים.

בכדי לקיים התנהלות כלכלית נכונה יש לעקוב אחרי כמה כללים פשוטים וגם די הגיוניים בסך הכל. הדבר הבסיסי הראשון הוא בניית תכנית עסקית אשר תתכנן את צעדיו הבאים של העסק, גם ברמה השוטפת וגם ברמת התפתחותו העתידית, משמע הצבת מטרות ויעדים עסקיים.

כמו כן, עסקים רבים סומכים על שיווק מפה לאוזן, או על תרבות האינסטנט של המאה ה-21 אשר בעזרתה הם יגרפו במחי תמונת אינסטגרם אחת ויראליות נצחית, אינספור לקוחות ותהילת עולם. אולם לא כך הדבר, שיווק הוא עניין קריטי לעסק, במיוחד עסק חדש, והוא חייב להיות מתוכנן ומנוהל ביד רמה.

מבצעים הם דבר מבורך, הם מושכים לקוחות במיוחד כמודבר בעסק חדש, אולם חשוב מאוד לא לשים את עצמכם במצב בו אתם מוכרים בכל מחיר. אחרי הכל, אתם צריכים להתפרנס בדרך זו או אחרת.

ערכו מעקב קשיח אחר ההוצאות שלכם, המעקב הזה יגרום לכם להיות מפוקסים בנוגע למצבכם הפיננסי. בהמשך ישיר לכך, אל תכניסו את עצמכם לחובות שלא תוכלו לעמוד בהם. אין כמעט עסק שלא זקוק להלוואה בשלב זה או אחר, אולם חשוב להיות מודע לכל הפרנמטרים הכלכליים של העסק שלכם ושל ההלוואה בטרם אתם לוקחים אותה.

רק כך תוכלו לדעת אם תצליחו לעמוד בהחזר התשלומים או לא. והכלל האחרון, והחשוב ביותר, הוא לערוך בדיקות אשר מתבססות על נתונים אמיתיים בטרם כל השקעה או הוצאה, כך תוכלו לקבל החלטות מושכלות ומחוברות למציאות אשר יהיו נכונות ביותר עבורכם.

הכללים האלה בהחלט יכולים לתת לכם מושג התחלתי ולסייע לכם לשמור על כיוון נכון בכל הנוגע להתנהלות הכלכלית של העסק שלכם. יחד עם זאת, ברגעי האמת חשוב שמומחה יערוך את הבדיקה הכלכלית. המומחה יסתכל על הנתונים בצורה מקצועים ונקייה מבלי לתרץ תירוצים, לגיטימיים יותר או פחות, בנוגע לסיבות בגינן מצבכם הכלכלי מצוי בסטטוס זה או אחר.

הדבר חשוב פי כמה וכמה כאשר אתם עומדים בפני החלטה משמעותית בנוגע לעסק שלכם, כמו הרחבה אשר מצריכה הלוואה גדולה. ובמקרים רבים אף תידרשו להציג סקירה מעין זו לגוף ממנו תבקשו את ההלוואה.

 

למה חשוב לבדוק התנהלות כלכלית של עסק?

המסקנות המשתמעות מאופי הבדיקה מעידות גם על חשיבותה, ועדיין בחרנו לרכז עבורכם את היתרונות של בדיקת התנהלות כלכלית:

  • שיקוף המצב הפיננסי של העסק שלכם בצורה אובייקטיבית ומדודה.
  • תכנון עתיד העסק בהתאם למצב הקיים, משמע יצירת הזדמנויות חדשות.
  • הגברת הסיכויים לקבלת מימון חיצוני.
  • יכולת פתרון בעיות פנימיות – הבחינה אשר נעשית ע”י גורם חיצונים מציעה נקודת מבט חדשה על בעיות ישנות.

 

חברת אשראי אישי – מציעים לכם יותר:

חברת אשראי אישי היא חברה בעלת ותק וניסיון עשיר בתחום הייעוץ העסקי. החברה מציעה ייעוץ וליווי פיננסי לעסקים, אשר יסיע לכם לייעל את העסק שלכם בצורה מיטבית, ישפר את הרווחיות של העסק ויעזור לכם לצאת ממצבי משבר ואולי אף להמנע מהם.

הייעוץ והליווי הפיננסי של חברת אשראי אישי כוללים ניתוח מדויק ומפורט של הפעילות הכלכלית של העסק שלכם, באופן ברור ונגיש אשר מוצע לכם ע”י מיטב היועצים הכלכליים של החברה.

הייעוץ מתבצע במספר שלבים, בשיתוף פעולה מלא של בעלי העסק ובשיקוף מוחלט של פעילות היועצים והמצב הקיים, בכדי לעזור לכם את מצבכם הפיננסי בצורה הטובה והברורה ביותר, ובכך לאפשר לכם לתכנן את עתיד העסק.

הייעוץ הפיננסי של חברת אשראי אישי מתבצע על פני ספקטרום רחב של מאפייני העסק שלכם, החל מהגדרת מטרות ויעדים וכלה באיתור מקורות מימון, ובכך מעניק לכם תמונת מצב ברורה ואמיתית, אשר רלוונטית לצרכים שלכם.

היתרונות שלנו

קשרים

קשרים עם גורמים בנקאיים ומקבלי החלטות בצמתים של נותני האשראי

הבנת השפה הבנקאית

הבנת השפה הבנקאית, לנותני אשראי שיטות ניתוח משלהם. אנו מדברים איתם באותה שפה

ירידה לפרטים

ירידה לפרטים תוך ניסיון רב ושימת לב "לבורות" שעשויים לצוץ בדרך

תוכנית רב שנתית

יצירת תוכנית רב שנתית וחלוקתה ליעדים חודשיים. התווית דרך ברורה מאוד ליזם בצד ההכנסות וההוצאות

ידע וניסיון רב שנים בגיוס אשראי והלוואות מדינה ובליווי עסקים

נסיון רב בליווי עסקים, למעלה מ 1600 חברות על ידי עובדינו

חשיבה מחוץ לקופסא

הסתכלות מ"חוץ לעסק" ראייה של מחוץ לקופסא

פשטות

אנו מקפידים לתת פתרונות פשוטים המותאמים אישית לכל יזם.אנו תופרים לכל אחד את החליפה שמתאימה לו

הזדהות

חשוב לנו מאוד ליצור הזדהות בין הצרכים של היזם, התכנית שלנו וההבנה של גורם נותן האשראי. הזדהות זו חשובה מאוד להבנת נותן האשראי