מהו אשראי בנקאי לעסקים?

הכוח המניע מאחורי הצלחת עסק מכל תחום, סוג וגודל הינו האשראי. אשראי מהווה גורם מרכזי להצלחה, צמיחה, קידום ופיתוח של עסקים. אשראי בנקאי לעסקים מהווה סוג של שיטת מימון עקיפה, המשמשת עסקים רבים במגוון התחומים והענפים במשק הישראלי, ובעולם כולו.

אשראי עסקי מבנקים מוערך בהיקף של מאות מיליארדי שקלים בכל שנה. האשראי הבנקאי מאפשר לבעלי העסקים לשמר ולחזק את עסקיהם, להרחיב את פעילותם, לבצע עסקאות והשקעות, לשכור עובדים מוכשרים, מיומנים ומקצועיים, לרכוש ציוד חדיש ועדכני, לפתח מוצרים ושירותים חדשים ולנצל את שלל ההזדמנויות העסקיות הנקרות בדרכם.

עסק ללא אשראי צפוי שלא להתפתח ולהקדם, ובשלב מסוים אף לדעוך ולהיעלם מהמפה. מסיבה זו, עסק מוצלח, כדאי ומשתלם יהיה כזה שיבטיח לעצמו ערוצי אשראי יציבים, בטוחים, מתמשכים ובר-קיימא. גיוס אשראי בנקאי לעסקים הינו שלב הכרחי להקמה, פיתוח ושימור עסקים. גיוס מימון בנקאי לעסקים יכול להתבצע באופן עצמאי על-ידי הבעלים והיזמים, או באמצעות סיוע, עזרה וליווי מקצועי של חברות ייעודיות לגיוס אשראי לעסקים.

איך מקבלים אשראי בנקאי לעסקים? 

עבור יזמים המקימים עסק חדש, וכן עבור בעלי עסקים קיימים, חשוב להכיר את כל הדרכים לגיוס מימון לעסקים. קבלת אשראי לעסקים מהבנקים ניתן לרוב לעסקים קיימים בעלי יציבות והצלחה מוכחת, וכן עבור יזמים המעוניינים בהקמת עסק ומסוגלים לספק לבנק את הביטחונות הנדרשים. מימון בנקאי לעסקים שלא מתאפיינים בחוסן פיננסי-כלכלי ושאין ביכולתם להעמיד ביטחונות עשוי להתבצע דרך קרנות מימון ממשלתיות (הלוואות עם ערבויות בחסות המדינה) או פילנתרופיות.

לצורך תהליך הגשת בקשה למימון בנקאי לעסק, היזם או בעל העסק נדרש לערוך תכנית עסקית מפורטת, מקיפה ומקצועית, ולהציגה בפני הבנק המלווה. הבנק דן בבקשה למתן ההלוואה על סמך התכנית העסקית, לכן יש חשיבות רבה בכתיבת תכנית רצינית הכוללת את מכלול הנתונים העסקיים, הפיננסיים והכלכליים של העסק. על התכנית להציג נתונים התומכים בפוטנציאל הצלחת העסק.

אופן גיוס האשראי לעסקים קיימים בעלי ותק שונה מזה של עסקים חדשים המצויים בתהליכי הקמה. עסק פעיל אשר קיים מספר שנים והספיק לצבור קהל לקוחות קבוע, יוכל להציג לבנקים נתוני צמיחה בשל הון עצמי של עסק וההכנסות ממכירות. בניגוד לכך, עסקים חדשים בהקמה אינם יכולים להציג נתונים המראים על הצלחה בבואם לבקש הלוואה מהבנק. במקרים אלו, מתן האשראי העסקי יאושר בהתאם לקריטריונים אחרים, דוגמת היסטוריה אישית ועסקית של היזם, הונו העצמי, התכנית העסקית ומטרת השימוש בהלוואה הבנקאית.

נשמח לעמוד לשירותכם
חייגו: 072-33-80-945
או מלאו פרטיכם וניצור קשר

בקשת הלוואה בנקאית ללקוחות עסקיים הינה תהליך מורכב, ארוך ומסובך, הכרוך לרוב בתהליכים ביורוקרטיים מייגעים. הבנקים המעניקים אשראי בנקאי לעסקים הינם בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק מזרחי, בנק לאומי, בנק אוצר החייל, בנק בינלאומי, בנק יהב, בנק איגוד, בנק ירושלים, בנד מסד ובנק פאג”‘. הבנקים השונים מציעים תכניות מימון בנקאי לעסקים בצורה של פתרונות מימון והלוואות במסלולי החזר ותנאים מגוונים.

מימון בנקאי לעסקים באמצעות מסגרת אשראי

מסגרת אשראי בנקאי לעסקים מהווה סוג אחד של מימון בנקאי. אמצעי פיננסי זה אינו כרוך במתן הלוואה ללקוח העסקי, אלא בקביעת מסגרת אשראי המאפשרת לו להשתמש בכסף שלמעשה אינו קיים בפועל בחשבונו. לשימוש זה בכסף הלא-קיים עלות, המגולמת בצורת ריבית הנגבית כאשר הלקוח מצוי באוברדרפט (יתרה שלילית). קבלת מימון עסקי באמצעות מסגרת אשראי משמעו כי בעל העסק יכול להוציא סכומי כסף מסוימים עד לתקרת מסגרת שנקבעה מראש. טרם קבלת מימון עסקי מהבנק דרך מסגרת האשראי, על בעל העסק או היזם לבחון היטב האם מדובר בעסקה משתלמת יותר מלקיחת הלוואה.

מימון בנקאי לעסקים באמצעות הלוואות על-פי קריאה (On Call Loans)

הלוואות על-פי קריאה מהוות צורה מקובלת ונפוצה של גיוס אשראי בנקאי לעסקים. הלוואות מסוג זה כוללות מתן מימון בנקאי לעסק, כאשר ביכולתו של הבנק המלווה לדרוש מהלקוח העסקי את פירעון ההלוואה ותשלומה המלא באופן כמעט מיידי. מסיבה זו, מדובר בכלי למימון בנקאי, המיועד כפתרון קצר טווח להשגת מטרות ויעדים קרובים, ממוקדים ומוגדרים. הלוואה און-קול תאושר על ידי הבנק בעיקר כאשר מדובר בעסק יציב, מצליח בעל היסטוריה פיננסית בטוחה. הלוואות און-קול מתאפיינות בשיעורי ריבית נמוכים, בשל יכולתו של הבנק לדרוש חזרה את סכום הכסף בצורה מיידית.

מימון בנקאי לעסקים באמצעות ניכיון שיקים ופקטורינג

קיימים בנקים מסחריים אשר מציעים פתרונות מימון בנקאי משלהם, בצורת שירותי ניכיון שיקים ופקטורינג. מדובר במימון בנקאי הדומה באופיו ובתנאיו למימון חוץ-בנקאי, וכוללת הענקת סכום כסף במזומן עבור עסקים על בסיס שיקים דחויים, או קבלת כסף מזומן על בסיס קניית חשבוניות קיימות שהונפקו על ידי הלקוח.

מימון בנקאי לעסקים באמצעות ערוצי אשראי ייחודיים

מרבית הבנקים בישראל מציעים מגוון פתרונות יצירתיים ומיוחדים למתן אשראי לעסקים. הלוואות כאלו עשויות להיות מימון מיוחד עבור עסקים המקדמים תהליכים ידידותיים לסביבה, דוגמת מימון להתקנת מערכות סולאריות, מתן אשראי ללקוחות עסקיים לצורת השלמת עסקאות, הענקת אשראי בין-בנקאי באופן שיאפשר לבנק זר להיכנס לתמונה, ועוד.

כיצד מתבצע גיוס האשראי הבנקאי לעסקים?

על מנת להבטיח גיוס מוצלח של מימון בנקאי לעסק, חשוב להבין איך עובדת המערכת הפיננסית הבנקאית, וכיצד יש להתנהל מולה כבעל עסק. התנהלות לא נכונה של העסק למול הבנק עשוי לעכב ולהקשות על גיוס המימון ממנו, ובכך לפגוע בפעילות העסק.

בטרם מגייסים מימון בנקאי, חשוב לבצע היכרות מעמיקה ויסודית עם המערכת הבנקאית, ולהבין מהן הדרכים הנכונות לגיוס אשראי עסקי. חשוב להבין כי הבנק הוא גוף פיננסי המעוניין ברווחיות מתמשכת ויציבה. מסיבה זו, האינטרס של הבנקים הינו להקטין את רמות הסיכון בעסקאות שונות עם קהל הלקוחות, על ידי דרישת ערבויות, בטחונות ושעבודים, לצד עמלות וריביות בשיעורים גבוהים יחסית. בעלי העסקים, מצדם, זקוקים לגיוס האשראי מהבנק.

קיימים מספר שלבים הכרחיים לגיוס הלוואות עסקיות מבנקים. ראשית, יש לבצע בדיקה מעמיקה של מערך האשראי הבנקאי של בעל העסק. לאחר מכן, יש לבצע אבחון וניתוח יסודי של מצבו הפיננסי של העסק. בשלב הבא, מבצעים ניתוח נרחב של השוק שבו פועל העסק, תוך הבנת ההשפעה על פעילותו.

השלב הבא כולל עריכת דו”ח מפורט הכולל את בקשת האשראי העסקי מהבנק, כאשר חשוב להקפיד על כתיבתו בפורמט המתאים עבור כל בנק. בשלב זה, בעל העסק אמור לנהל משא ומתן עם מספר גורמים בנקאיים בו-זמנית, על-מנת להבטיח את קבלת תנאי עסקה מיטביים שיאפשרו חסכון מרבי בעלויות. כלל האצבע המרכזי בנושא גיוס אשראי בנקאי לעסקים הינו איתור מספר רב ככל הניתן של מקורות מימון לאשראי בנקאי.

למה כדאי לגייס אשראי בסיוע גורמים מקצועיים?

ההתנהלות מול הבנקים מצריכה ידע מקצועי רב. לכן, הדרך הטובה ביותר להבטיח גיוס מוצלח של אשראי בנקאי לעסקים, הינה באמצעות שימוש בגורמים מקצועיים. חברות לייעוץ עסקי העוסקות בענייני מימון לעסקים, כדוגמת חברת אשראי אישי, מחזיקות בצוות עובדים מקצועי, מיומן ובעל ניסיון רב בתחום. אנשי המקצוע מעורים בתחום המערכת הבנקאית, דוברים את השפה הבנקאית, מחזיקים בקשרים רבים בעולם הבנקאי ובעלי ידע כלכלי-פיננסי נרחב.

חברת אשראי אישי מעמידה לשרות לקוחותיה את מיטב היועצים העסקיים והפיננסיים, אשר יסייעו לגיוס אשראי ומימון עסקי מול הבנקים. בעלי עסקים רבים שאינם מעורים בתחום ניגשים מדי שנה לבנקים בבקשה למימון לעסקיהם, אך נתקלים בסירוב. לרוב מדובר בכשל להסביר ולהציג בצורה המיטבית את צרכי המימון של העסק – דבר שניתן למנוע על-ידי קבלת עזרה מקצועית.

פנייה בבקשת מימון עסקי לבנקים באמצעות חברת אשראי אישי מאפשרת להסביר באופן ממוקד, נהיר ומפורט את צרכי העסק, התכנית העסקית, הביטחונות שניתן להעמיד לבנק המלווה, התחזית העסקית לטווח הארוך והקצר כאחד, והשפעת קבלת האשראי על פעילות, תפקוד וביצועי העסק. הצגת בקשת המימון בצורה מקצועית, ברורה ועקבית מגדילה את הסיכוי לאישור קבלת המימון בתנאים האופטימליים עבור העסק. למידע נוסף על שירותינו לחצו כאן.

לסיכום, בעולם העסקי, גיוס אשראי לעסקים שקול לאוויר לנשימה. איתור וגיוס של מקורות אשראי בנקאי הינו נדבך חיוני והכרחי עבור כל עסק. ללא מימון, לא תתאפשר צמיחה ושגשוג של העסק. אשראי מאפשר לעסקים לבצע את כל הפעילויות הנדרשות לצורך קידומו, פיתוחו, חיזוקו ושימורו לאורך זמן.

גיוס אשראי לעסקים מהמערכת הבנקאית הינו תהליך ארוך, מורכב ומסובך, המצריך ידע מקצועי רב במערכת הפיננסית והבנקאית. על מנת להבטיח גיוס אופטימלי ואפקטיבי של מימון בנקאי לעסקים, מומלץ להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בגיוס מימון בנקאי לעסקים.

היתרונות שלנו

קשרים

קשרים עם גורמים בנקאיים ומקבלי החלטות בצמתים של נותני האשראי

הבנת השפה הבנקאית

הבנת השפה הבנקאית, לנותני אשראי שיטות ניתוח משלהם. אנו מדברים איתם באותה שפה

ירידה לפרטים

ירידה לפרטים תוך ניסיון רב ושימת לב "לבורות" שעשויים לצוץ בדרך

תוכנית רב שנתית

יצירת תוכנית רב שנתית וחלוקתה ליעדים חודשיים. התווית דרך ברורה מאוד ליזם בצד ההכנסות וההוצאות

ידע וניסיון רב שנים בגיוס אשראי והלוואות מדינה ובליווי עסקים

נסיון רב בליווי עסקים, למעלה מ 1600 חברות על ידי עובדינו

חשיבה מחוץ לקופסא

הסתכלות מ"חוץ לעסק" ראייה של מחוץ לקופסא

פשטות

אנו מקפידים לתת פתרונות פשוטים המותאמים אישית לכל יזם.אנו תופרים לכל אחד את החליפה שמתאימה לו

הזדהות

חשוב לנו מאוד ליצור הזדהות בין הצרכים של היזם, התכנית שלנו וההבנה של גורם נותן האשראי. הזדהות זו חשובה מאוד להבנת נותן האשראי