ייעוץ או ליווי פיננסי כלכלי לעסקים – למי זה מתאים ולמה צריך את זה?

ניהול של עסק מכל סוג וגודל צריך לגעת בראש ובראשונה בתחומי הליבה של העסק, דוגמת קידום מכירות, יצירת שירותים וייצור מוצרים. עם זאת, לצד תחומים אלו, ניהול עסקי מוצלח אמור להסדיר ולדאוג לעניינים פיננסיים-כלכליים דוגמת תזרים מזומנים קבוע, יציב ומתמשך, מסגרות אשראי, יצירת תכנית עסקית מקצועית ונכונה, קביעת שלבים בפיתוח עסקי ומיצוי הזדמנויות עסקיות.

לעיתים קרובות, בעלי עסקים עשויים להיות מקצועיים ביותר בתחומם, אך חסרי מומחיות בתחום הפיננסי והכלכלי. דבר זה עלול להוות מכשול משמעותי שיערים קשיים על התפתחות והצלחת העסק. הפעילות היומיומית השוטפת של העסק בשגרה מאפילה לעיתים על הניהול הפיננסי-כלכלי של העסק. ההיבט הפיננסי-כלכלי הינו חיוני וקריטי למהלך התקין של פעילות העסק, וחוסר תשומת לב לנושאים אלו עלול להביא לירידה בהכנסות ורווחיות העסק, הפסדים כלכליים ואף פשיטת רגל מוחלטת.

כאמור, ניהול עסקי תקין, נכון ומוצלח יתייחס להסדרת הפעילות הפיננסית והכלכלית של העסק. לצורך זה, מומלץ להסתייע בחברות מקצועיות המספקות שירותי סיוע, ייעוץ פיננסי לעסקים. חברת אשראי אישי מעמידה לרשות לקוחותיה צוות מקצועי, מיומן, ותיק ועתיר ניסיון, המורכב ממנהלים בכירים, אנשי המערכת הבנקאית וכלכלנים. שירותי ייעוץ וליווי פיננסי לעסקים מבית חברת אשראי אישי מאפשר ליזמים, משקיעים ובעלי עסקים לנהל את עסקיהם בצורה המיטבית והאופטימלית.

נשמח לעמוד לשירותכם
חייגו: 072-33-80-945
או מלאו פרטיכם וניצור קשר

מה כולל ייעוץ וליווי פיננסי כלכלי לעסקים? 

מטרתו של הייעוץ הכלכלי והפיננסי לעסקים הינו לשפר, להעצים, לחזק ולהשביח את הפעילות העסקית. מטרת העל של הסדרת הפעילות העסקית על היבטיה הפיננסיים והכלכליים הינה להשיג יעילות מקסימלית, תוך צמצום סיכונים והפסדים פוטנציאליים ומקסום הכנסות ורווחים.

חברות לייעוץ כלכלי ופיננסי לעסקים, כדוגמת חברת אשראי אישי, אחראיות על שיפור רווחיות עסקים קיימים, סיוע בתהליכי הקמה של עסקים חדשים או שיקום והבראת עסקים שנקלעו למצבי משבר. עסקים רבים מגיעים למצב של פעילות שגרתית עמוסה, המקשה על ביצוע שינויים ושיפורים. עם זאת, חשוב לזכור כי עסק שאינו מתחדש, מתקדם ומשתפר – סופו לשקוע ולדעוך.

קבלת שירותי ייעוץ כלכלי נכון יאפשר לבעל העסק להתמקצע מבחינת הניהול המקצועי. פעילותם של היועצים הכלכליים והפיננסיים כוללת ניתוח, פירוט והצגה של מאפייני ופעילות העסק באופן ברור ונהיר. אנליזה זו מאפשרת להבין טוב יותר היכן עומד העסק, ומה ניתן וצריך לשנות על מנת לנווט אותו לכיוונים רווחיים יותר בעתיד.

 

עבור מי מתאים ייעוץ פיננסי לעסקים?

ייעוץ פיננסי מתאים באופן עקרוני עבור כל עסק, מסוג סוג, תחום וסדר גודל. עם זאת, לשירות חשיבות מכרעת אף יותר כאשר מדובר בעסקים קטנים ובינוניים. עסקים אלו מתמודדים לרוב עם קשיים הנובעים מהצורך של בעל העסק לטפל ולנהל מגוון רחב של פעילויות באופן עצמאי, כולל שיווק, מכירה, פרסום, גיוס, הכשרה וטיפול בעובדים, ניהול אדמיניסטרטיבי וביורוקרטי, שירות לקוחות, הסדרי גבייה ועוד.

בעלי עסקים מסדר גודל קטן עד בינוני לעיתים קרובות ניחנים במקצועיות רבה בתחומים מקצועיים מסוימים, אך חסרים את הזמן וההכשרה לעסוק בנושאים כלכליים ופיננסיים. בדיוק לצורך זה קיים מוסד הייעוץ העסקי. עבור כל בעל עסק קטן ובינוני השואף ליצירת יתרון משמעותי על פני מתחרים, מומלץ להסתייע בייעוץ והכוונה מאנשי המקצוע הרלוונטיים בתחום.

 

כיצד מתבצע תהליך הייעוץ הפיננסי לעסקים?

שירותי ייעוץ פיננסי לעסקים של חברת אשראי אישי ניתנים באופן פרטני ואישי עבור כל עסק, תוך התחשבות במאפייניו הספציפיים, יעדיו ומטרותיו. השירות מוענק עבור בעלי עסקים מכל סוג וגודל, וכולל סיוע, ייעוץ וליווי צמוד לאורך כל שלבי ההתפתחות העסקית.

תהליך הייעוץ כולל מספר שלבים. בשלב הראשון, מתבצע ניתוח יסודי, מקיף ומעמיק של הפעילויות והתהליכים השונים המתרחשים בעסק. מתבצעת בחינה מדוקדקת וקפדנית המצביעה על נקודות החוזק והחולשה של העסק במצבו הקיים. נעשית בדיקה של הסביבה העסקית ושוק בו פועל העסק, כולל הגדרת קהל הלקוחות הייעודי, המתחרים והספקים. בנוסף, מתבצעת בחינה של המבנה התפעולי, הארגוני והכלכלי של העסק, כולל את מערך העובדים ושיטות התמחור.

לאחר האבחון הראשוני והמקדים של העסק, היועצים מספקים עבור בעל העסק הכוונה, הדרכה וכלי להתנהלות תקציבית, ניהולית ועסקית נכונה. אנשי המקצוע מעניקים ללקוח ייעוץ והכוונה באשר להתנהלות למול ספקים במשא ומתן לקביעת תנאי אשראי ומחירים, וכן להתנהלות מול גופים בנקאיים פיננסיים. בשלבים הבאים, מתבצעת בחינה יסודית של תיק האשראי ותזרים המזומנים של העסק.

 

ייעוץ פיננסי לעסקים – סיווג לפי תחומים:

הגדרת יעדים ומטרות: אמנם מדובר בסעיף שנשמע אינטואיטיבי ומובן מאליו, אך בפועל רבים מבעלי העסקים כושלים בהגדרת מטרות העסק שהקימו. שירותי הייעוץ יאפשרו לנסח בצורה מפורטת, ממוקדת וברורה את היעדים והמטרות של העסק, לטווח הקצר והארוך כאחד. באופן זה, תתאפשר הערכות מקדימה ומתאימה לקראת השגתם והגשמתם.

פיתוח עסקי: עסקים קיימים המבקשים לשפר ולהרחיב את עסקיהם לרוב מתמקדים אך ורק בגיוס מקורות מימון ואשראי, ולכיסוי פערים שנוצרו בתזרים המזומנים. עם זאת, קיימת חשיבות מכרעת בייצור הכנסות נוספות. הייעוץ העסקי מאפשר להכווין את בעלי העסקים לדרך שתאפשר את הגדלת ההכנסות, באמצעות פניה לשותפים עסקיים פוטנציאליים ולשווקים נוספים שניתן להתרחב אליהם.

בניית תקציב: תקציב מפורט ומוגדר הינו אחד ממרכיבי המפתח הבסיסיים והמשמעותיים ביותר להצלחת עסק. שירותי הייעוץ מסייעים לבעל העסק לבנות את תקציב העסק בצורה נכונה, על מנת להבין טוב יותר אילו היערכויות והתאמות יש לבצע. חשוב לבנות תכנית עבודה כוללת ומקיפה עבור העסק, לטווח הארוך והקצר כאחד. על התכנית התקציבית לפרט את יעדי המכירות, דו”חות הרווחים, ההכנסות, הפסדים והעלויות והפעילות החודשית.

ניהול תזרים מזומנים: תזרים המזומנים משקף את הפעילות השוטפת של העסק. מטרתו לאפשר תכנון והכוונת הפעילות הבסיסית של העסק, תוך התחשבות הוצאות וההכנסות צפויות, ומסגרות האשראי. ניהול תקין ונכון של תזרים המזומנים מאפשר להגן על העסק מפני חובות ומצבי אשראי בעייתיים. התזרים קובע את ההתנהלות מול הספקים, העובדים והלקוחות. יש לתכנן את התזרים מראש לתקופה של כמה חודשים קדימה. מדובר באלמנט פיננסי משמעותי, מרכזי וקריטי ביותר לניהול מוצלח של עסק לאורך טווח.

ניהול אשראי: ניהול נבון ונכון של האשראי העסקי מהווה אלמנט מפתח מרכזי וקריטי להצלחת העסק. יועץ פיננסי מנוסה אפשר לבעל העסק להבטיח תכנון נכון לנטילת אשראי, באופן שיאפשר תנאים נוחים ומיטביים וימנע בעיות בהמשך. מדובר בשלב הכרחי ומכריע לצמיחת והתפתחות העסק לאורך זמן.

ניהול כספים וחשבות: הייעוץ הכלכלי פיננסי לעסקים מספק לבעל העסק ייעוץ והכוונה מקיפה בכל הנוגע להתנהלות מול גורמים פיננסיים ומוסדות בנקאיים. על בעל עסק לדעת כיצד לבצע תכנון ובקרה תקציבית, לערוך דו”חות ניהוליים, לנהל חשבונות, לבצע ניהול ובקרה של מרכזי רווח ולתמחר מוצרים ושירותים. הייעוץ מסייע ללקוח להשתמש במודלים שונים לצורך הגדרה מדויקת של נהלים, מדיניות ומחירים לצורך שיפור רווחיות העסק.

כתיבת תכנית עסקית: היועצים העסקיים מסייעים לבניית מודל עסקי ותכנית עסקית מקצועית, יעילה ואפקטיבית. המטרה היא לעודד חשיבה יצירתית ומקורית, במטרה לספק לעסק בולטות יתרון משמעותי על פני מתחרים פוטנציאליים. על התכנית העסקית להיות מפורטת, מקיפה וכוללנית ככל הניתן, ולדעת בכל אספקט בעסק.

בדיקת כדאיות כלכלית: ייעוץ עסקי בעניינים פיננסיים וכלכליים מאפשר לבחון את התנהלות העסק, לצורך שיפורה. הבדיקה הכלכלית כוללת ניתוח של ההתנהלות העסקית, מוקדי הרווח וההפסד, פלחי השוק אליהם פונה העסק ליצירת מאגר לקוחות נרחב, קבוע ויציב.

איתור מקורות מימון וגיוס אשראי: ייעוץ כלכלי לעסקים מסייע באיתור ערוצי המימון וגיוס מקורות אשראי עסקי, אם מדובר בהלוואות בנקאיות, הלוואות חוץ-בנקאיות או הלוואות בערבות המדינה. המטרה היא לספק הדרכה והכוונה שתאפשר את הצלחת האשראי העסקי, לצורך מינוף העסק וצמיחתו לאורך זמן.

 

לסיכום, המשק הישראלי מאופיין בתחרותיות ואינטנסיביות רבה, המקשה לעיתים על בעלי העסקים לנהל את פעילותם השוטפת ובו זמנית לבצע צעדים לשיפור רווחיות ויעילות העסק. בדיוק למטרה זו חברת אשראי אישי מציעה שירותי ייעוץ פיננסי לעסקים.

המטרה היא להעניק ללקוח העסקי ייעוץ, סיוע, הכוונה, הדרכה וליווי צמוד לאורך כל הדרך, על מנת להשיג עסק משגשג, פורח ומצליח. מדובר בשירות קריטי, הכרחי ונחוץ עבור כל עסק מכל סוג ותחום, ובעיקר עבור עסקים קטנים ובינוניים.

היתרונות שלנו

קשרים

קשרים עם גורמים בנקאיים ומקבלי החלטות בצמתים של נותני האשראי

הבנת השפה הבנקאית

הבנת השפה הבנקאית, לנותני אשראי שיטות ניתוח משלהם. אנו מדברים איתם באותה שפה

ירידה לפרטים

ירידה לפרטים תוך ניסיון רב ושימת לב "לבורות" שעשויים לצוץ בדרך

תוכנית רב שנתית

יצירת תוכנית רב שנתית וחלוקתה ליעדים חודשיים. התווית דרך ברורה מאוד ליזם בצד ההכנסות וההוצאות

ידע וניסיון רב שנים בגיוס אשראי והלוואות מדינה ובליווי עסקים

נסיון רב בליווי עסקים, למעלה מ 1600 חברות על ידי עובדינו

חשיבה מחוץ לקופסא

הסתכלות מ"חוץ לעסק" ראייה של מחוץ לקופסא

פשטות

אנו מקפידים לתת פתרונות פשוטים המותאמים אישית לכל יזם.אנו תופרים לכל אחד את החליפה שמתאימה לו

הזדהות

חשוב לנו מאוד ליצור הזדהות בין הצרכים של היזם, התכנית שלנו וההבנה של גורם נותן האשראי. הזדהות זו חשובה מאוד להבנת נותן האשראי